У попередніх статтях ми знайомили читачів з особливостями сировини для виробництва попкорну, розкривали секрети успіху готової продукції для concession- зон. Але не можна обійти увагою таку важливу складову безперебійної роботи кінобару, як устаткування для приготування попкорну, а також його зберігання, презентації й видачі клієнтам.
«Техніка Дніпро» є авторизованим дистриб'ютором Gold Medal Products – світового лідера з виробництва устаткування для funfood-індустрії. Найбільш популярним в Україні є обладнання для розкриття й карамелізації Gold Medal, представлене широкою лінійкою – від невеликого побутового апарата до величезних промислових машин і ліній. Користуються попитом також коутери для покриття попкорну сирною сумішшю. Не менш затребувані й апарати для цукрової вати.
Неможливо уявити собі concession-зону без різноманітних вітрин і вормерів для попкорну і чипсів. Цю продукцію Gold Medal відрізняє надійність, ергономічний лаконічний дизайн, якісна вентиляція й підсвічування. Говорять, що диявол прихований у дрібницях, і саме вони формують загальне враження від роботи презентаційного устаткування.
Усі складові, починаючи від кріплень і ручок, оздоблення торців поличок, логічного розташування внутрішніх деталей, ретельно продуманого інженерами, і закінчуючи правильною організацією потоків повітря і світла, забезпечують найкраще зберігання й подання продуктів клієнтові.
Каталоги продукції Gold Medal досить об’ємні й, хоча «Техніка Дніпро» підібрала для своїх клієнтів перелік найбільш популярних позицій за ціною та продуктивністю, ми готові розширювати асортимент, поставляючи устаткування під замовлення, щоб задовольнити індивідуальні потреби й особливості кінобару.
Устаткування для організації кінобарів існує дуже багато, але в цьому випуску журналу хочемо зупинитися саме на апаратах для розкриття попкорну як must have кожного кінотеатру. Саме воно складає основу попкорн-індустрії, саме в нього вкладаються кошти в першу чергу і воно є основними фондами будь-якого підприємства, що виробляє попкорн.
Це те устаткування, зупинка або поломка якого може завдати кінобару серйозних збитків, особливо в періоди пікового навантаження (наприклад, гучної прем'єри), адже уявити собі concession-бар без попкорну навіть на один день неможливо.
Саме тому ми пропонуємо читачам оцінювати не лише виробника машин, їх марку, комплектацію, але й надійність і репутацію на ринку компанії, яка здійснює постачання, налагодження, запуск і обслуговування такого важливого для кінобару устаткування.
Вибираючи постачальника, слід звернути увагу на асортимент, який наявний на складі. Дуже важливо, щоб компанія мала також склад запасних частин до устаткування, що дозволяє оперативно налагодити роботу машин як в гарантійний період, так і після його закінчення. Адже яким би надійним не було устаткування, поломка може статися з різних причин, які не завжди залежатьвід виробника, і ключову роль тут відіграє обслуговування техніки.
Компанія «Техніка Дніпро» не лише пропонує своїм клієнтам постачання оригінальних апаратів, але й гарантує комфорт в його подальшому використанні. Понад 15 років у нас функціонує сервісний центр, який здійснює технічну підтримку клієнтів. Наявність власних транспортних потужностей дає можливість самостійно здійснювати доставку устаткування в сервісний центр, у разі потреби допомогти з демонтажем.
Наші фахівці уважно стежать за асортиментом найбільш затребуваних запасних частин на складі, щоб профілактика й ремонт здійснювалися в максимально короткі терміни й вам не довелося чекати деталі місяцями. У найбільш складних випадках, коли апарат потрапляє в сервіс із серйозними ушкодженнями або вимагає тривалого ремонту після довгих років експлуатації, ми маємо можливість на період сервісного обслуговування надати вам апарат із замінного фонду, що дозволить уникнути простою й фінансових втрат.
Але не всі проблеми вимагають звернення в сервісний центр. Іноді те, що здається поломкою, можна усунути на місці самостійно, швидко й абсолютно безкоштовно. Для цього в нас передбачена послуга консультативної підтримки клієнтів. Інженер-консультант у телефонному або онлайн режимі з'ясує характер скарг «пацієнта», запропонує ймовірні шляхи усунення неполадок, які часто зводяться до правильного щоденного обслуговування апаратів і якісного чищення після використання. І ось... проблема вже розв'язана!
Необхідно пам’ятати, що будь-яку проблему легше не допустити, ніж усувати. Ось чому наші сервіс-менеджери приділяють величезну увагу профілактиці, яка складається з двох основних напрямів:
1. Навчити правильній роботі й догляду за апаратом. Саме цей спосіб найдієвіший і найдешевший. Під час установки устаткування наші фахівці проводять навчання персоналу кінобару, пропонуючи закріплювати відповідального за конкретні агрегати й обов'язково якісно навчати роботі нових співробітників. Також наш інженер-консультант завжди на зв'язку з нашими клієнтами. І ця опція – приємний бонус для клієнта на увесь термін роботи з придбаним устаткуванням.
Адже в процесі спілкування з досвідченим інженером можна не лише отримати інформацію про особливості роботи тієї чи іншої моделі попкорн-апарата, але й освіжити в пам'яті правила закладки сировини або навіть зрозуміти, що причиною некоректної роботи техніки може бути неякісна сировина, і всі «поломки», «скрипи й сторонні шуми» зникають після заміни, наприклад, олії або солі.
2. Другий тип профілактики – це регулярне обслуговування устаткування в сервісному центрі. Це особливо актуально для тих попкорн-апаратів, які працюють в інтенсивному режимі, використовуються для виробництва як солоного, так і солодкого попкорну, а також обслуговуються декількома змінами операторів. Навіть при найретельнішому догляді й очищенні є витратні деталі (наприклад, ущільнювачі), які потребують профілактичної заміни, щоб не допустити потрапляння олії й солодких сумішей всередину апарата.
Спеціально для читачів VGL наші фахівці підібрали найбільш часті причини можливих поломок апаратів і поради з їх недопущення.
НАЙБІЛЬШ ЧАСТІ ПОЛОМКИ ПОПКОРН-АПАРАТІВ
1. При працюючому електромоторі приводу мішалка в котлі не обертається або обертається ривками з проковзуванням.
Такі поломки – це результат недогляду або неуважності оператора, який вчасно не вивантажив готовий попкорн з котла (коли зерно припинило вибухати) і допустив його пригорання до внутрішньої поверхні котла, що спричинило стопоріння або заклинювання мішалки, а зусилля працюючого приводного електромотора призвело до ушкодження (зрізування) зуба або декількох зубів шестерень вала мішалки або його приводу.
Щоб уникнути цього, рекомендується в момент вивантаження попкорну вимикати електромотор, а, повертаючи котел у початкове положення, забезпечувати плавне, без удару, зачеплення шестерень. Тільки після цього знову увімкнути електромотор і зробити наступне завантаження.
Деякі оператори, особливо без досвіду, часто роблять однакову помилку – різко повертають котел у початкове положення, докладаючи велике зусилля з ударом, яке зовсім непотрібне, і до того ж при працюючому моторі приводу мішалки (обертання однієї шестерні утрудняє зачеплення з іншою шестернею), що також може призвести до руйнування зубів шестерень.
З необережності або неуважності оператора в котел потрапляють сторонні жорсткі предмети, що призводить до заклинювання мішалки, внаслідок чого ушкоджуються шестерні. У цих випадках вони виконують функцію захисту, запобігаючи серйознішим і дорожчим поломкам електромотора та його редуктора.
Зменшити ризик ушкодження шестерень через заклинювання дозволяє екстрене відключення вимикачами працюючого електромотора й нагрівання котла попкорн-апарата з подальшим усуненням причини виникнення цієї ситуації – очищення котла від зерна, що пригоріло, або діставання стороннього предмета.
2. Поломка у вигляді оплавлених контактів або повністю вилки електроджгута котла й розетки, розташованої у верхній частині корпусу апарата (над котлом). Відбувається через неправильну або недостатню фіксацію вилки в розетці при установці котла в апарат після його демонтажу, наприклад, для очищення й миття поза апаратом. Правильно зістикувавши вилку в розетці до упору, необхідно провернути вилку, що забезпечить надійну її фіксацію в розетці. На деяких моделях апаратів вилка має поворотне кільце з нарізкою, яке достатньо закрутити на нарізку розетки, тим самим забезпечивши надійне з'єднання.
Для запобігання поломкам такого типу досить уважного ставлення й акуратності при під'єднанні вилки з розеткою, необхідна їх обов'язкова фіксація.
3. Поломка у вигляді відсутності нагріву котла або його надмірний нагрів, іскріння електричного джгута котла, спрацьовування захисту електромережі при увімкненні нагріву котла через коротке замикання.
Зазвичай ці поломки викликані неправильно виконаним очищенням і миттям котла, що призвело до потрапляння вологи на електричні частини, розташовані усередині котла, – сполучна контактна колодка з проводами, термостати, нагрівальний елемент (ТЕН).
Причина поломки: використання великої кількості води й мийних засобів під час миття котла, а особливо його повне занурення у воду призводять до проникнення вологи в порожнину котла й всередину захисного рукава джгута проводів.
Для уникнення цього виду поломок слід виконувати вимоги інструкції з очищення й миття. Не застосовувати мийні засоби на основі лугу, кислот і абразиву через можливості ушкодження покриття котла і його елементів, що призводить до подальшого пригорання продукту і/або ускладнення очищення.
Для очищення від шару відкладів усередині котла слід застосовувати метод парової ванни: у котел заливаємо воду; закривши кришку котла, включаємо нагрів і доводимо воду до кипіння, потім зливаємо в окрему посудину. Відключивши апарат від електромережі, даємо котлу трохи охолонути й проводимо очищення порожнини котла тканинною серветкою. У разі потреби парову ванну повторюємо 2-3 рази.
УВАГА! Рівень води в котлі не повинен перевищувати 1-2 см від дна котла!!!
Порушення цієї умови є грубим недотриманням правил очищення й миття котла, яке призводить до ушкодження його електричної частини, оскільки ущільнювачі й сальники з термо- і маслостійкого матеріалу валів розраховані на утримання масла, а не води, що має підвищену проникність. Проникаючи через ущільнювачі, вода стікає по валу або валах у редуктор, з часом вимиваючи мастило з шестерень редуктора, підшипників й утворюючи на них нальоти корозії. Ознака наявності води в редукторі – це підвищений рівень шуму, можливий скрип при його роботі, ускладнене обертання, що призводить до підвищеного навантаження на електромотор і різкого скорочення його ресурсу.
Нерегулярне очищення котла призводить до утворення, наростання з подальшим твердінням шару маслянистих відкладів у котлі та його елементах, що призводить не лише до неохайного зовнішнього вигляду апарата, але й до наступного виду поломок.
4. Поломки, яким передує низка ознак, зокрема ускладнене обертання мішалки, ривки, підвищений шум або скрип під час роботи, а також збільшений час циклу розкриття зерна, що впливає на якість попкорну.
Несвоєчасне, нерегулярне або неякісне очищення котла, як згадувалося вище, призводить до утворення маслянистого нальоту, наростання його шару і твердіння до стану скам'янілості. Цей наліт відкладається не лише на внутрішній поверхні котла, але й на його елементах, зокрема на частинах, що обертаються, таких як вал мішалки, напрямні втулки, голчастий підшипник.
Твердий шар нальоту, що з часом збільшується, призводить до ускладненого обертання й підклинювання вала в напрямних втулках, голчастий підшипник перестає виконувати свою функцію, підвищується навантаження на електромотор і його редуктор. Усе це призводить до скорочення ресурсу безвідмовної роботи деталей і вузлів попкорн-апарата.
Шар затверділого нальоту, що збільшується по товщині, погіршує тепловіддачу від нагрівального елемента котла, тривалість циклу жаріння зерна збільшується, позначаючись на його якості й розкриваності.
Слід враховувати, що застосування різних видів рослинних олій замість кокосової, яка має високі температурні характеристики й властивості, зокрема й смакові, призводить до раннього підгоряння й інтенсивного утворення важкоусувних твердих відкладів у котлі й на його частинах, звичайно, погіршуючи смакову привабливість попкорну.
ЯК УНИКНУТИ ПОЛОМОК У ХОДІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ УСТАТКУВАННЯ
Передусім, персонал, що працює з цими апаратами, обов'язково повинен вивчити інструкцію з експлуатації, відповідні рекомендації, пам'ятки й неухильно їх виконувати. Працівники, які не мають досвіду роботи на такому устаткуванні, повинні стажуватися під наглядом досвідченого працівника, а час стажування залежати від складності роботи на апараті.
За кожним апаратом рекомендується закріпити осіб, що відповідатимуть за його стан і виконуватимуть перевірки персоналу на предмет правильного виконання операцій, а також навчання й інструктаж постійних і нових операторів.
З появою ознак нештатної роботи устаткування або нехарактерних звуків слід зв'язатися з фахівцем сервісного центру для консультації і ухвалення рішення з подальшої експлуатації устаткування.
Необхідно вести журнал, де фіксуються дати проведення профілактики, а також заміни витратних елементів.
Виконання й дотримання вимог, викладених в інструкції з експлуатації, у рекомендаціях, що додаються, пам'ятках щодо роботи й своєчасного обслуговування устаткування, його очищення, миття – обов'язкова умова тривалої й безпроблемної експлуатації.
ДІАГНОСТИКА ТА ЇЇ НЕОБХІДНІСТЬ
Як показує практика, для забезпечення тривалої й безпроблемної роботи устаткування, необхідно проводити профілактичний огляд і діагностику устаткування, щоб запобігти передчасному виходу з ладу багатьох деталей і вузлів.
Часовий період між оглядами залежить від інтенсивності й умов експлуатації устаткування. Якщо періодичність окремо не обумовлена в інструкції, то зазвичай їх проводять кожні шість місяців, але не рідше ніж один раз на рік.
Проведення періодичного огляду й діагностики в багатьох випадках не допускає виникнення нештатних ситуацій з роботою устаткування, адже гарантується своєчасна заміна витратних елементів або зношених деталей (вузлів), а це запобігає виходу з ладу або зносу інших деталей або вузлів.
Устаткування для приготування попкорну, яке пропонує компанія «Техніка Дніпро», зарекомендувало себе як високоякісне, надійне й таке, що не має конструктивних недоліків. Але попри те, що виконано з металу, воно потребує любові й турботи. І ми завжди готові допомогти вам в дбайливому ставленні, догляді й ефективній експлуатації головного «трудівника» кінобару.